Windows ‘0xC004D302’ hatası nedir? Nasıl çözülür?

Yazan: admin
0 Yorum 2 dakika okuma süresi

0xC004D302 hatası, etkinleştirme işlemiyle ilgili bir sorun olduğunda Windows işletim sisteminde oluşan yaygın bir etkinleştirme hatasıdır. Bu hata genellikle Windows’u başka bir cihazda zaten kullanılmış olan bir ürün anahtarını kullanarak etkinleştirmeye çalıştığınızda veya cihazınızda önceki etkinleştirmenizi geçersiz kılan önemli donanım değişiklikleri yaptığınızda ortaya çıkar.

Bu hatayı düzeltmek için aşağıdaki çözümleri deneyebilirsiniz:

İnternet bağlantınızı kontrol edin: Sabit ve aktif bir internet bağlantınız olduğundan emin olun. Bazen, internet bağlantısı sorunları nedeniyle etkinleştirme hataları meydana gelir.

Farklı bir ürün anahtarı kullanın: Windows’u başka bir cihazda kullanılmış bir ürün anahtarını kullanarak etkinleştirmeye çalışıyorsanız, Windows’u etkinleştirmek için farklı bir ürün anahtarı kullanmanız gerekir.

Microsoft Desteği ile İletişime Geçin: Yukarıdaki çözümler işe yaramazsa, daha fazla yardım için Microsoft desteği ile iletişime geçebilirsiniz. Etkinleştirme sorununu çözmenize ve Windows kopyanızı etkinleştirmenize yardımcı olabilirler.

Genel olarak, 0xC004D302 hatası, Windows’ta nispeten yaygın bir etkinleştirme hatasıdır, ancak genellikle yukarıdaki çözümlerle çözülebilir.

Trial Lisans yenilemesinde hata alıyorum. Nasıl düzeltebilirim?

1: Scannow komutunu deneyin

SFC /scannow

Bu komutu yürütmek biraz zaman alacaktır. Tarama tamamlandığında, tarama sonuçları görüntülenir, “Windows kaynak koruması bütünlük ihlali bulmadı” olabilir. Kapatabilir ve diğer yöntemlerle sistem sorununuzu çözebilirsiniz.

2: Kayıt defterinden ilgili dosyaları düzenleyin

Bilgisayarınızdan sırasıyla:

  • Kayıt defteri düzenleyecisini açın
  • HKEY_LOCAL_MACHINE yi seçin.
  • Software – Microsoft – Windows NT – Current Version u seçin
  • SoftwareProtectionPlatform tıklayın
  • SkipRearm üzerine gelerek Değer verisini 1 yaparak onaltılık olarak kaydedelim.

Sunucuyu restart etmeniz gerekmektedir.

You may also like

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı