Zimbra Sunucusunda SSH Kullanarak Relay Host Ayarlarını Kaldırma veya Resetleme

Zimbra sunucusunda SSH kullanarak relay host ayarlarını kaldırma adımlarını öğrenin. E-posta yönetimi daha da kolaylaşsın!

Yazan: admin
4 Yorumlar 1 dakika okuma süresi

E-posta sunucularının yönetimi, özellikle Zimbra gibi güçlü bir e-posta ve işbirliği platformu kullanıyorsanız karmaşık olabilir. Bu rehberde, Zimbra sunucusunda SSH kullanarak relay host ayarlarını nasıl kaldırabileceğinizi adım adım açıklayacağım.

SSH ile sunucuya başarılı bir şekilde giriş yaptıktan sonra, Zimbra hesabına giriş yapmanız gerekiyor. Bunu yapmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

su - zimbra

Relay Host Ayarlarını Kontrol Edin

Şimdi Zimbra hesabına giriş yaptınız. Relay host ayarlarını kontrol etmek için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

zmprov gs `zmhostname` | grep zimbraMtaRelayHost

Bu komut, mevcut relay host ayarlarını gösterecektir. Relay host ayarını kaldırmak istiyorsanız, bu ayarı temizlemelisiniz.

Relay Host Ayarını Kaldırın

Relay host ayarını kaldırmak için aşağıdaki komutu kullanabilirsiniz:

zmprov ms `zmhostname` zimbraMtaRelayHost ""

Bu komut, relay host ayarını boş bir değerle güncelleyecektir, böylece relay host devre dışı bırakılır.

Değişiklikleri Kaydedin

zmcontrol restart

Artık Zimbra sunucusundaki relay host ayarları kaldırılmış olmalıdır. Sunucunuz e-postaları doğrudan gönderebilir.

Bu adımları takip ederek, Zimbra sunucusunda SSH kullanarak relay host ayarlarını kaldırabilirsiniz. E-posta yönetimi daha da kolaylaşacaktır. Umarım faydalı olmuştur 🙂

You may also like

4 Yorumlar

Healtcare Massive 08/12/2023 - 21:04

obviously enjoy your site, but a few of your postings use some editing for spelling and grammar. On the one hand, I will definitely return; on the other, I am really annoyed by how many of them have spelling mistakes.

Yanıt
admin 13/12/2023 - 09:01

I’m currently blogging in Turkish, but if the demand increases, I would like to blog in known languages such as English and German 🙂

Yanıt
mailtemp 17/12/2023 - 03:26

This is really interesting, You’re a very skilled blogger. I’ve joined your feed and look forward to seeking more of your magnificent post. Also, I’ve shared your site in my social networks!

Yanıt
admin 20/12/2023 - 11:54

Thank you for your attention ♥️

Yanıt

Yorum Yap

Bu web sitesi, deneyiminizi iyileştirmek için tanımlama bilgilerini kullanır. Bu konuda sorun yaşamadığınızı varsayacağız, ancak isterseniz devre dışı bırakabilirsiniz. Kabul Et Devamı